خدمات ساختمانی پایتخت

نقاشی آماتوری ساختمان

36503 1375339735 - نقاشی آماتوری ساختمان
نقاشی آماتوری ساختمانReviewed by Khadamat on Jan 10Rating: 5.0

برای رنگ امیزی خانه باید به یکسری عوامل دقت کرد.

۱-در ابتدا بین خانواده تصمیم برای انتخاب رنگ بسیار الزامیست

چنانچه شما اگر نتوانید در ابتدا با مشورت به نوع رنگ یا شکل رنگ امیزی دست بیابید باعث خستگی افراد خانواده میشود و این در روانشناسی باعث پریشانی گشته وخستگی مفردی را برای خانواده به همراه دارد. رنگ‌ روغنی براق دوام بیشتری دارد و تمیز كردن آن‌ راحت‌تر است اما اگر دیوار كاملا صاف نباشد نواقص را بیشتر نشان می‌دهد. یك‌جا درست كردن رنگ باعث می‌شود در طول نقاشی، رنگی ثابت داشته باشید. رنگ پلاستیك برای پوشاندن نقص‌ها گزینه بهتری است ولی دوام كمتری دارد. رنگ روغنی مات بین این دو رنگ بوده و خصوصیات مشتركی دارد.

۲- از رنگ‌های جدید نترسید.

نگذارید ترس از رنگ، باعث شود سفید یا رنگ همیشگی كرم را انتخاب كنید. رنگ‌ها معنی جدیدی به اتاق شما می‌دهند. استفاده از رنگ درست، اتاق یكنواخت و كسل‌كننده را به فضایی زیبا و گرم تبدیل می‌كند. اگر از رنگی كه زدید خوشتان نیامد كافیست روی آن را دوباره رنگ كنید.

۳- ابتدا از نمونه‌های كوچك رنگ استفاده كنید

نمونه‌های كوچك رنگ مانع تعجب شما می‌شوند. اگر تصور رنگ نهایی روی دیوار برایتان سخت است، از یك نمونه كوچك استفاده كنید. یك قوطی رنگ ارزش امتحان كردن را به خصوص اگر نتوانیددر ذهن خود طرحی را كه می‌خواهید مجسم كنید، دارد. خیلی از تولیدكنندگان نمونه رنگ‌هایشان را در قوطی‌های كوچك هم ارائه می‌دهند. این نمونه‌ها قیمت زیادی ندارند و مانع از اتلاف هزینهدر انتخاب نادرست می‌شوند. رنگ پلاستیك برای پوشاندن نقص‌ها گزینه بهتری است ولی دوام كمتری دارد.

۴- چه مقدار رنگ مورد نیاز است؟

هنگام خرید رنگ باید متراژ جای مورد نیاز را بر حسب متر‌مربع بدانید. عامل‌های دیگر هم بر مقدار رنگ تاثیر می‌گذارند مثلا اگر می‌خواهید دیوارها را بتونه كنید مقداری رنگ برای تعداد دفعات آستردر نظر بگیرید.

۵- زیرسازی كنید

زمانی را برای آماده كردن اختصاص دهید. حدود ۸۰ درصد وقت خود را صرف زیرسازی كنید. رنگ به تنهایی نواقص یك دیوار را برطرف نمی‌كند. دیوار را تا جای ممكن با بتونه صاف كنید، درزها و ترك‌ها را بگیرید از تمیز بودن سطح دیوار قبل از رنگ مطمئن شوید. هرگونه غبار یا ذرات ریز روی دیوار كار را خراب می‌كند.

۶- سنباده بزنید

سنباده در كار نقاشی نقش اساسی دارد. سنباده باعث جذب رنگ و مانع از ریزش آن شده، به كار جلا می‌دهد.

نقاشی آماتوری

۷- از روغن مخصوص استفاد كنید

قبل از رنگ كردن، سطح مورد نظر را روغن بزنید. استفاده از روغن مخصوص در زیر كار باعث روان‌تر و یكنواخت رنگ‌شدن می‌شود.

۸- الیاف روی غلتك را بگیرید

اگر غلتك تمیز نشود، الیاف آن معمولا روی دیوار باقی می‌ماند. با استفاده از یك چسب ساده الیاف اضافه غلتك را قبل از رنگ كردن بگیرید.

۹- از قلم‌مو یا غلتك دسته‌بلند استفاده كنید

استفاده از قلم‌مو یا غلتك مخصوص رنگ با دسته‌های‌بلند در وقت و انرژی صرفه‌جویی می‌كند. به جای آن كه دست خود را تا جای ممكن بكشید و یا بارها از نردبان بالا و پایین بروید از وسایل اهرم مانند استفاده كنید. مزایای آن از قیمتش بیشتر است./ نقاشی ساختمان

۱۰- رنگ را یكجا درست كنید و داخل ظرف دربسته نگه دارید

با داشتن رنگ به صورت كلی دیوارها یكنواخت رنگ شده، لازم نیست به جنگ لكه‌ها بروید. می‌توان رنگ را با كامپیوتر انتخاب كرد و یا از رنگ‌های تركیبی آماده استفاده نمود. رنگ‌های تركیبی كمی با هم فرق دارند. كافیست دو طیف از یك رنگ را روی یك دیوار تست كنید و رنگ مورد نظر را انتخاب كنید. یك‌جا درست كردن رنگ باعث می‌شود در طول نقاشی، رنگی ثابت داشته باشید.اگر حرفه‌ای نیستید قبل از شروع، دستگیره‌های در، لولاهای كابینت، پریزهای برق یا چراغ‌ها را باز كنید، هر كدام را داخل كیسه‌های جداگانه قرار دهید و برچسب بزنید. روی برچسب اسم و جای آن‌ها را بنویسید. لباس‌ها را داخل پارچه تمیز قرار دهید و از پاشیده شدن رنگ روی آن‌ها جلوگیری میکند

توجه : مقالات داخل سایت تنها به جهت افزایش دانش کاربران گردآوری شده و شرکت خدمات ساختمانی پایتخت مجری انجام خدمات متنوع بازسازی ساختمان ، نقاشی ساختمان و تزئینات ساختمان می باشد.

440

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *